Haradinaj thotë se AAK-ja është unike për shpërndarjen e Kuvendit

Haradinaj thotë se AAK-ja është unike për shpërndarjen e Kuvendit

22 August 2019 10:19

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka njoftuar se Grupi Parlamentar i Aleancës është unik për votimin pro projektligjit për ratifikimin e marrëveshjes për IPA 2018 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, si dhe për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës për t’ia kthyer mandatin sovranit, transmeton kp.

Përndryshe, deputetët e AAK-së janë të parët që kanë hy në sallën e Kuvendit ku do të mbahet seanca.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme