Arbëri

Pacolli priti në takim lamtumirës ambasadoren kroate, Kapitanoviq

Pacolli priti në takim lamtumirës ambasadoren kroate, Kapitanoviq

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka prit sot në takim lamtumirës ambasadoren e Kroacisë, Marija Kapitanoviq.

Ministri Pacolli ka falënderuar ambasadoren Kapitanoviq për punën e saj dhe mbështetjen e vazhdueshme të Kroacisë në të gjitha fushat. “Me projekte dhe investime konkrete, Kroacia ka ndihmuar Kosovën në forcimin e institucioneve, subjektivitetit ndërkombëtar dhe zhvillimit ekonomik”, ka shtuar ministri Pacolli.