Moti sot në Shqipëri Foto: Ilustrim

Moti sot në Shqipëri

20 August 2019 08:18

Moti gjatë ditës së sotme në Shqipëri do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike, pra do të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimore dhe rrebeshe shiu dhe stuhi në zonën juglindore.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-12m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 lartësi vale 0,5 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 15/32°C

Zonat e ulëta 17/37°C

Zonat bregdetare 21/35°C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme