Arbëri

Hahn: Dialogu Kosovë-Serbi është bërthamë e përparimit në rajon

Hahn: Dialogu Kosovë-Serbi është bërthamë e përparimit në rajon

Dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës dhe rezultati i tij është “bërthamë e përparimit” të rajonit në rrugën e integrimit evropian, tha komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn.

Duke folur në Beograd, në një konferencë të përbashkët për gazetarë me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq, Hahn tha se e ardhmja evropiane e Serbisë qëndron në normalizimin e marrëdhënieve me Prishtinën dhe se ky normalizim do të vazhdojë të mbështetet nga BE-ja.