Arbëri

OVL-të i quajnë gënjeshtra pohimet e Sveçlës se Veseli e Thaçi janë intervistuar nga Specialja

 

I bindur se presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, tashmë janë intervistuar nga Gjykata Speciale, është deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla.

Deputeti Sveçla, në Interaktiv, derisa ka folur për dorëheqjen e Ramush Haradinajt, ka deklaruar se Thaçi është intervistuar dy herë në raste të ndryshme dhe vazhdon të jetë president, raporton KTV.