Konfirmohet ftesa e Speciales për Bashotën

Konfirmohet ftesa e Speciales për Bashotën

20 July 2019 15:49

Kryetari i Degës së PDK-së në Klinë, Sokol Bashota është ftuar nga Gjykata Speciale.

Këtë e ka konfirmuar kryetari i PDK-së Kadri Veseli, përmes një postimi në Facebook.

Ai ka reaguar për ftesat e reja të Speciales të cilat erdhën për ish-zëdhënësin e UÇK-së, Jakup Krasniqi dhe për ish-anëtarin e Shtabit të Përgjithshëm, Sokol Bashota, derisa ftesat i ka quajtur goditje për UÇK-në dhe luftën e tyre

Lajmi për ftesën e Speciales për Bashotën ka qarkulluar qysh dje. Koha.net ka provuar të marrë konfirmim nga ai mbrëmë dhe sot, por ka qenë i paqasshëm për portalin.

Kujtojmë se Sokol Bashota në maj është shpallur fajtor për deklarim të rremë të pasurisë nga Gjykata e Pejës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme