Arbëri

Historianët e Deçanit: Ftesa për Haradinajn është padrejtësi ndaj luftës së UÇK-së

Historianët e Deçanit: Ftesa për Haradinajn është padrejtësi ndaj luftës së UÇK-së
 

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, përmes një deklarate për media tha se me shqetësim të madh ka përcjellë zhvillimet e fundit në skenën politike në vend, me rastin e dorëheqjes së kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj.

Me këtë rast, historianët shprehën shqetësimin dhe reaguan ashpër ndaj ftesës që i është bërë ish-Komandantit të Zonës Operative të Rrafshit të Dukagjinit nga organet e Dhomave të Specializuara të Gjykatës Speciale të Kosovës.