Limaj: Kosova e themeloi vet Specialen, alternativa e vetme është përballja me fakte kundër armiqve Foto: Ilustrim

Limaj: Kosova e themeloi vet Specialen, alternativa e vetme është përballja me fakte kundër armiqve

19 July 2019 18:41

I pari i Nismës Socialdemokrate dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, e ka quajtur të padrejtë ftesën e Gjykatës Speciale për kryeministrin e Ramush Haradinaj.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se, kjo gjykatë është themeluar nga Kuvendi i Kosovës, prandaj sipas tij, alternativa e vetme është përballja me fakte kundër shpifjeve të armiqve të Kosovës.

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë, ashtu sikur që janë të padrejta ftesat për drejtues dhe luftëtarë tjerë të UÇK-së. Fatkeqësisht kjo gjykatë është themeluar nga Kuvendi i Kosovës, prandaj alternativa e vetme është përballja me fakte kundër shpifjeve të armiqve të Kosovës’, thotë ai.

Limaj shton se, Kosova do ta kaloje me sukses edhe këtë sfide dhe drejtësia do të ngadhënjejë edhe në këtë rast.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme