Arbëri

Opozita thotë se vetëm zgjedhjet pengojnë Thaçin dhe idenë e tij për ndarje të Kosovës

Deklaratat e Zoran Zaevit për ekzistencën e një plani të hartuar nga Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiqi për ndarjen e Kosovës, kanë nxitur reagime në vend.

Lëvizja Vetëvendosje, në një konferencë për media, tha se planet e tilla të fshehta, ishin paralajmëruar, raporton KTV.