Arbëri

Tahiri për provimin e noterisë: Vetëvendosje po tenton të komprometojë çdo proces

Tahiri për provimin e noterisë: Vetëvendosje po tenton të komprometojë çdo proces

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i vlerëson si të papranueshme deklaratat e Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët sipas tij, kanë tendencë të komprometojnë çdo proces në vend, përfshirë edhe provimin e noterisë, për të cilin thotë se është tërësisht profesional dhe apolitik.

Lidhur me provimin e noterisë ditë më parë ka raportuar edhe Koha Ditore.