Arbëri

Eurodeputetja e parë shqiptare, Arba Kokalari nis mandatin në PE

Eurodeputetja e parë shqiptare, Arba Kokalari nis mandatin në PE

Eurodeputetja e parë shqiptare, Arba Kokalari, ka nisur zyrtarisht punën e saj si anëtare e Parlamentit Europian.

Përmes një shkrimi në profilin e saj në Facebook, mbesa e Musine Kokalarit ka thënë se sot është bërë zyrtarisht pjesë e parlamentit dhe se para vetës ka punë të vështirë për të bërë.