Arbëri

Kongresisti amerikan Engel nesër mysafir në Kuvendin e Serbisë

Kongresisti amerikan Engel nesër mysafir në Kuvendin e Serbisë

Beograd, 2 korrik - Kongresisti amerikan, Eliot Engel, siç e cilëson "Novosti" i Beogradit, me dekada lobist për shqiptarët, mbështetës i pavarësisë së Kosovës dhe i bombardimit të Serbisë më 1999, të mërkurën, pra nesër, do të jetë mysafir i Kuvendit të Serbisë, transmeton Koha.net.

Ai do të bisedojë me nënkryetarin e Parlamentit, Vlladimir Marinkoviqin, kryetarin e Këshillit për politikë të jashtme Zharko Obradoviqin, dhe deputetët Gordana Çomiq dhe Sandra Bozhiq.