Arbëri

Ahmeti: Tërhiqemi nga Ekipi Negociator, ne nga PSD-ja nesër dorëzojmë dorëheqjet

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese i cili e shpalli Ligjin për Kompetencat dhe Përgjegjësitë e Delegacionit shtetëror në tërësi në shpërputhje me parimet kushtetuese të Republikës së Kosovës, reagoi bashkëkryesuesi i këtij delegacioni Shpend Ahmeti.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se Partia Socialdemokrate e pranon këtë vendim dhe do të veprojë sipas tij.