Arbëri

Komuniteti sportiv i zhgënjyer me deputetët që s’votuan për implementimin e Ligjit për sponsorizim

 

Komuniteti sportiv i Kosovës është zhgënjyer me deputetët e Kuvendit të Kosovës, që të mërkurën nuk e votuan amendamentin e Ligjit për tatimin e të ardhurave në korporata, i cili mundëson harmonizimin dhe implementimin e Ligjit për sponsorizim.

Të enjten, reagime publike në drejtim të deputetëve të cilët nuk e dhanë votën “pro” amendamentit që hap rrugë për zbatimin e Ligjit për sponsorizim, kanë dalë Komiteti Olimpik i Kosovës, federatat e mëdha, ajo e Futbollit, Basketbollit, Hendbollit, Boksit, trajneri i xhudos, Driton Kuka dhe ministri i Sportit, Kujtim Gashi, raporton KTV.