Arbëri

Vetëvendosja përkujton 14 vjetët e formimit, përmend aksionet, viktimat dhe synimet

 

Me rastin e 14 vjetorit të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Liburn Aliu mbajtën një konferencë për media ku folën për rrugën e saj prej krijimit të saj më 2005 e deri më sot.

Liburn Aliu përmendi shkrimin e parullës ‘Jo Negociata – Vetëvendosje!’ në murin e UNMIK-ut si aksionin e parë që hapi një valë të re të aktiviteteve të shumta politike në funksion të pengimit të proceseve të dëmshme që po i gatuheshin Kosovës asokohe.