Haradinaj me gjeneralin Boyd bëjnë homazhe në Gllogjan

Haradinaj me gjeneralin Boyd bëjnë homazhe në Gllogjan

26 May 2019 13:40

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me gjeneralin amerikan John Boyd, kanë bërë homazhe në Gllogjan në përvjetorin e rënies së Arben e Luan Qerimaj.

“Me nderimet më të larta kujtojmë sot edhe bashkëluftëtarët e tyre të rënë po në këtë ditë, Rexhep Tafa, Bislim Alijaj dhe Haki Krasniqi. Luftës për liri e dinjitet këta djem trima ia shtuan pushkët e tyre për të rënë në mbrojtje të së drejtës sonë.

Haradinaj thotë se, heroizmi i tyre do të shërbejë përherë si burim për fuqizimin e shtetit të Kosovës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme