Arbëri

Vranët dhe shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Vranët dhe shi në dy ditët e ardhshme në Kosovë
 

Institut Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Reshjet mund të jenë në formë rrebeshi ditën e premte, ndërsa të shtunën nuk parashihen reshje, transmeton Koha.net.