Pacolli uron Pendarovskin. Do ta ‘trashim’ miqësinë me Maqedoninë e Veriut

Pacolli uron Pendarovskin. Do ta ‘trashim’ miqësinë me Maqedoninë e Veriut

06 May 2019 09:31

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, mbrëm ka uruar zgjedhjen e presidentit të ri në Maqedoninë e Veriut, Stevo Pendarovskin, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Vota e të dielës ishte një mesazh i fuqishëm i qytetarëve në mbështetje të Marrëveshjes së Prespës dhe perspektivës euroatlantike të vendit. Në do të punojmë ngushtë për ti thelluar raportet tona miqësore”, u shpreh Pacolli.

Diplomati kosovar bëri thirrje edhe gjatë raundit të dytë të zgjedhjeve të shqiptarët ta votojnë kandidatin Stevo Pendarovski/INA.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme