Arbëri

Vuçiqi në Tiranë e Romë javën ardhshme, temë Kosova

Vuçiqi në Tiranë e Romë javën ardhshme, temë Kosova
 

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq më 8 maj në Romë do të takohet me nënkryetarin e Qeverisë italiane Matteto Salvini dhe me të do të bisedojë për Kosovën, njofton agjencia serbe e lajmeve tanjug.

Në mbrëmjen e po kësaj dite, Vuçiq në Tiranë, në margjina të samitit Bërdo – Brione, do të takohet me shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini, transmeton Koha. net.