Arbëri

AAK-ja konfirmon se s’kandidon për zgjedhjet në veri

 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se s’do ketë asnjë kandidaturë për zgjedhjet në veri.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se do të jetë e përkushtuar që procesi i zgjedhjeve për kryetarët e katër komunave: Mitrovicë Veriore, Zubin Potok, Leposaviq, Zveçan, të jetë konform standardit të normave demokratike dhe në përputhje me rregullat e përcaktuara me ligj për zgjedhje të lira e të ndershme.