Arbëri

Haradinaj bën homazhe te pllaka përkujtimore për viktimat e familjes Berisha

 

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj dhe kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te pllaka përkujtimore për viktimat e familjes Berisha në qytetin e Suharekës dhe ka vizituar vendin ku është kryer masakra ndaj familjes Berisha në mars të vitit 1999, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Shënohet 20-vjetori i masakrës së familjes Berisha në Suharekë