Mbingarkesa me udhëzime për analizë të vitaminës D lë QKUK-në pa reagensë Foto: Koha

Mbingarkesa me udhëzime për analizë të vitaminës D lë QKUK-në pa reagensë

Drenushë Maxhuni Drenushë Maxhuni 20 March 2019 06:42

E.B. i ishte dashur të kthehej në shtëpi, të premten, pa e kryer analizën e vitaminës D, pasi që në Klinikën e Biokimisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është duke pasur mungesë të materialit që nevojitet për kryerjen e analizës së vitaminës D.

“Shkova në Qendrën e Mjekësisë Familjare dhe më rekomanduan që ta bëja analizën e vitaminës D, pastaj erdha këtu në Biokimi që ta kryeja, por paskan mungesë e po kthehem në shtëpi”, ka deklaruar E.B, shkruan sot “Koha Ditore”.

Telashe me mungesën e materialit për kryerjen e vitaminës D nuk ka vetëm ky pacient, pasi që kjo klinikë vazhdimisht është duke pasur mungesa për këtë lloj analize.

Edhe D.P. nga Prishtina është ankuar për këtë problem pasi i është dashur disa herë që të vijë në klinikë dhe të kthehet pa e bërë analizën për vitaminën D.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme