Arbëri

“Po pritet momenti i volitshëm për t’u sulmuar veriu i Kosovës”

Foto: Koha
 

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se Kosova me akuzat ndaj nënkryetarit të Listës Serbe Milan Radoiçiqi po e dëshiron dobësimin e mbrojtjes serbe për veriun e Kosovës.

Vuçiq në RTS, duke komentuar deklaratën e presidentit të Kosovës Hashim Thaçi se e ka dëbuar Radoiçiqin, ka thënë se në Kosovë është e ditur se Radoiçiq është njëri nga personat kryesorë në atë rajon dhe ka shtuar se “tash në Prishtinë po e presin momentin e volitshëm për ta sulmuar veriun e Kosovës”, transmeton Koha.net.