Arbëri

BE-ja mohon se po zhvillohen biseda të fshehta, opozita fajin e hedh te Haradinaj

Foto ilustrim
 

Maja Kociançiq, zëdhënëse e përfaqësueses për Politikë të Jashtme dhe Siguri të BE-së, Federica Mogherini, ka mohuar se ka bisedime të fshehta mes dy presidentëve, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq.

Për KTV-në, Kociançiqi ka thënë se për të vazhduar dialogu duhet të hiqet vendimi për taksën.