Vdes gazetari Hivzi Krasniqi

Vdes gazetari Hivzi Krasniqi

16 February 2019 08:30

Ka vdekur mbrëmë gazetari i njohur i RTK-së, Hivzi Krasniqi.

Varrimi i Hivzi Krasniqit do të bëhet sot në vendlindjen e tij në Pejë.

Mbrëmë pas mesnate portali “Njëshi” dha lajmin se në Prishtinë, në rrethin e vet familjar ka ndërruar jetë doajeni i gazetarisë në Kosovë Hivzi Krasniqi. Thuhet se ai vdiq pas një sëmundjeje të shkurtër. Hivzi kohë më parë kishte dalë në pension ku kishte përfunduar karrierën e tij të gazetarit dhe ku e kishte filluar në Radio Kosovë (në Radio Prishtinën e dikurshme).

Ai një kohë kishte punuar edhe në Radio Dukagjini ,në studion në Prishtinë, e për pak kohë edhe në fillimet e punës së RTV 21. Krasniqi ka treguar prirje të dalluar në shkrimin e teksteve të këngëve hit dhe kështu pas vetes ka lënë mbi 1.000 tekste të dalluara me të cilat ka lënë gjurmë të pashlyeshme edhe në këtë lëmi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme