Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot dhe nesër në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftim.