Moti sot në Kosovë, me diell Foto: Alban Bujari

Moti sot në Kosovë, me diell

02 shkurt 2019 08:05

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-8m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

“Të dielën sërish pritet të ketë ngritje të temperaturave në të dy vlerat ekstremale”, thuhet tuje në njoftim.

 

02.02.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

2

10

Pejë

3

11

Prizren

3

12

Podujevë

2

10

Ferizaj

2

9

Gjilan

2

10

Gjakovë

3

11

Mitrovicë

2

9

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme