Arbëri

Arifi dekretohet ambasador në Emiratet Arabe

Arifi dekretohet ambasador në Emiratet Arabe
Foto: Koha

Avni Arifi, i cili është shef në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj, si dhe anëtar i Ekipit Shtetëror në Dialog, do t’i lë postet për t’u bërë ambasador.

Arifi e ka konfirmuar për Koha.net, se është dekretuar dje nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, si ambasador në Emiratet e Bashkuara Arabe, me seli në Abu Dhabi.