Arbëri

Sipas Daçiqit, Putin nuk vjen me ndonjë zgjidhje për Kosovën, mbështet kompromisin

Sipas Daçiqit, Putin nuk vjen me ndonjë zgjidhje për Kosovën, mbështet kompromisin
 

Beograd, 17 janar - Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daëiq, deklaroi se Serbia ka mbështetjen e plotë të Moskës për arritjen e një zgjidhjeje me kompromis me Kosovën, dhe se presidenti rus, Vlladimir Putin, i cili sot ndodhet për vizitë në Beograd, nuk sjell zgjidhjen për Kosovën, por e pyet Serbinë cila është zgjidhja.

"Nuk sjell zgjidhjen, ai na pyet neve cila është zgjidhja. Me të në pesë, gjashtë vitet e fundit rregullisht shkëmbejmë informacione " i ka thënë Daçiqi televizionit N1, transmeton Koha.net.