Arbëri

Veseli: Janari, muaji i rënieve të mëdha

Veseli: Janari, muaji i rënieve të mëdha
 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar 551 vjetorin e vdekjes së heroit shqiptar Gjergj Kastrioti-Skënderbeu si dhe 37 vjetorin e rënies së vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Veseli thotë janari është muaji i rënieve të mëdha në historinë e kombit tonë.