Arbëri

Gucati: Më 4 shkurt pritet të intervistohen rreth 100 ushtarë nga Specialja, jemi duke u organizuar për protestë

Gucati: Më 4 shkurt pritet të intervistohen rreth 100 ushtarë nga Specialja, jemi duke u organizuar për protestë
 

Thirrjet për intervistim të Gjykatës Speciale pritet të vazhdojnë. Përveç shkuarjes së dy ish komandantëve të UÇK-së, atij të zonës së Drenicës dhe të Llapit, Sami Lushtakut e Rrustem Mustafës, tashmë pritet që në ditët në vijim të shkojnë për intervistim rreth 100 pjesëtarë të tjerë të UÇK-së.

paktën kështu bëri të ditur për KosovaPress, kryetari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati.