Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

10 January 2019 13:50

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë.

Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, e cilëson të papërgjegjshëm dhe papërvojë

Rama përmes Twitterit ka thënë se vendimi përveç se është antikushtetues, është i turpshëm dhe argumentet e dhëna janë të frikshme.

“Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm. Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin. Ndjesë Kosovës për këtë turp”, ka shkruar Rama.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

socialisti21/01/2019 13:26

Rama pasi po don Kosovar per Minister per pune te jashteme, athere munde te caktonte z. Veton Surroi, Edita Tahiri etj ndoshta do ta pranonin ate detyre.

albani10/01/2019 15:26

Rama, e don qeverine me njerze lojal dhe puthadore! Nuk eshte qeveria organizat e rinise socialiste! Eshte per te u habiture se si qendron kjo qeveri amtoresh! E ndihmon nje opozite tejet inerte dhe pa vizion!

Gazi10/01/2019 15:25

zt Rama ky nuk e perfaqeson Kosoven, nuk e dij pse po kerkon ndjese, per cfare arsye!!!

Kemi 10/01/2019 15:25

Zotri Meta nuk mundet gjithçka me ba veç përse një Kryeminister pervers vepron kokë në vehte.Zotri Kristaç .R duhet të IK se mjaft u bë .

Shto koment

Të ngjashme