Remzi Shala s’i përgjigjet ftesës së Gjykatës, urdhër për sjelljen e tij me detyrim

Remzi Shala s’i përgjigjet ftesës së Gjykatës, urdhër për sjelljen e tij me detyrim

09 January 2019 11:48

Gjykata Themelore e Prizrenit ka lëshuar urdhër për sjellje me detyrim për Remzi Shalën, i akuzuar për krime lufte, raporton KTV.

Siç edhe ishte pritur, Shala, nuk u paraqit në seancën ku do të duhej ta jepte mbrojtjen e tij .

Avokati i tij Natal Bullakaj, ka qenë prezent në seancë, por ka thënë se një gjë të tillë e ka bërë për t’i njoftuar për vendimin për bojkot nga Oda e Avokatëve.

Bullakaj ka shtuar se nuk ka pasur kontakt me klientin e tij, prej se është bërë publike ftesa nga Prokuroria e Specializuar për të.

Gjykata ka marrë vendim për anulimin edhe seancës së ardhshme, të caktuar për datën 11 janar, dhe e ardhshmja, do të caktohet vetëm pas sigurimit të prezencës së të akuzuarit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme