Arbëri

Abdixhiku thotë se kompromisi i rëndë me Serbinë aktivizon PDK-në

Abdixhiku thotë se kompromisi i rëndë me Serbinë aktivizon PDK-në

Ka reaguar deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas deklaratave të Enver Hoxhajt nga PDK-ja, e disa të tjerëve që sulmuan LDK-në.

Hoxhaj, i është përgjigjur edhe deklaratave të liderit të LDK-së, Isa Mustafa, dhe partisë së tij që sot bëri ndaj Partisë Demokratike. Tha se asnjëherë nuk është vonë për LDK-në që ta japë kontributin e saj për përmbylljen e shtetndërtimit të Kosovës.