Arbëri

Bosnja i reagon ashpër Bërnabiqit: Pse mendon se loja e sotme me kufij s’do të kishte rezultatet e viteve të ’90-ta

Bosnja i reagon ashpër Bërnabiqit: Pse mendon se loja e sotme me kufij s’do të kishte rezultatet e viteve të ’90-ta
 

Anëtari kroat i presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Zhelko Komshiq, ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, e cila, duke folur për heqjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë, ka thënë se “qartazi, kufijtë janë në tavolinë dhe tani për dikë (Kosovën e Shqipërinë) lejohet, ndërsa për Republikën Serbe jo”.

Komshiqi tha se kufijtë e Bosnje e Hercegovinës assesi nuk mund të vihen në pikëpyetje, pavarësisht se çfarë ndodhë mes kufijve të Kosovës e Shqipërisë.