Të gjitha qëndrimet e Francës për Kosovën – Ambasadori Chabert flet në Interaktiv

Të gjitha qëndrimet e Francës për Kosovën – Ambasadori Chabert flet në Interaktiv

18 December 2018 20:48

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert është i ftuar sonte në emisionin Interaktiv në KTV.

Cilat janë rezervat e Francës për Ushtrinë e Kosovës, edhe pse e përkrah formimin e saj? Cili është kushti i fundit që Kosova duhet ta përmbushë për ta merituar liberalizimin e vizave? Me çfarë kushti do ta përkrahte Franca ndryshimin e kufijve të Kosovës? A do të organizojë Presidenti Macron konferencë paqeje mes dy vendeve? Pse është i pamenduar vendimi për taksën 100 % ndaj Serbisë?

Në këto dhe të tjera, ambasadori Chabert shpalos sonte në Interaktiv qëndrimet e Francës për vendin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme