Arbëri

Ymeri: Të vetmit që e kundërshtojnë Rezolutën janë kukuvajkat e LDK-së dhe të VV-së

Ymeri: Të vetmit që e kundërshtojnë Rezolutën janë kukuvajkat e LDK-së dhe të VV-së
Foto: Koha / ilustrim
 

Deputeti dhe nënkryetari i PSD-së, Visar Ymeri ka deklaruar se po ta lexonin Rezolutën dhe ligjin edhe Albin Kurti e Isa Mustafa do ta kuptonin qartë se të gjitha siguresat vendimmarrëse, procedurale dhe politike e juridike janë paraparë aty.

Ai i ka quajtur Kurtin e Mustafën “kukuvajka”, ndërsa ka sqaruar se delegacionin shtetëror do ta bashkëdrejtojë opozita, Shpend Ahmeti dhe Fatmir Limaj.