Arbëri

Mot me shi e borë nesër në Kosovë

Mot me shi e borë nesër në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Në Kosovë nesër do të ketë reshje shiu e bore, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe pasdite me reshje shiu dhe bore, derisa në viset malore me lartësi mbidetare mbi 900m parashihet të bie vetëm borë”, thuhet në komunikatë, transmeton Koha.net.