Arbëri

Mot me diell e vranësira kalimtare nesër në Kosovë

Mot me diell e vranësira kalimtare nesër në Kosovë
Foto: Ilustrim
 

Dita e enjte do të karakterizohet me mot me diell dhe vranësira kalimtare, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të zbresin nga -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, transmeton Koha.net.