Hahni nuk do t’i takojë deputetët e Listës Serbe Foto: Koha

Hahni nuk do t’i takojë deputetët e Listës Serbe

Kushtrim Kadriu 03 December 2018 12:36

Komisionari për Zgjerim i Bashkimit Evropian Johannes Hahn, nuk do t’i takojë deputetët e Listës Serbe, të cilët nga e diela janë ngujuar në Kuvend, për të kundërshtuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për taksën 100 për qind ndaj produkteve serbe.

Siç mëson Kohavisioni, Hahn, përveç takimeve me presidentin Thaçi, kryeparlamentarin Veseli, kryeministrin Haradinaj, do të takojë edhe përfaqësuesit e dy partive opozitare LDK-së dhe PSD-së, por jo edhe ata të Listës Serbe.

Lexo edhe: Deputetët serbë ngujohen në Kuvend në pritje të Hahnit

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

ali pashe tepelena03/12/2018 13:00

ahi bre i paska mar ne qaf! keta gomar nuk e kuptoj se ju kan be monoton krejt botes, po askush nuk i bron kriminelet.

Shto koment

Të ngjashme