Daçiqi e Jovanoviqi grinden rreth Kosovës

Daçiqi e Jovanoviqi grinden rreth Kosovës

30 November 2018 13:51

Në Kuvendin e Serbisë është zhvilluar një polemikë ndërmjet ministrit serb të Punëve të Jashtme Ivica Daçiq dhe liderit të Partisë Liberla- Demokratike Çedomir Jovanoviq, transmeton Koha. net

Shkak për këtë, siç përcjell “danas”, ka qenë deklarata e Daçiqit se “fuqitë botërore kanë lindur përbindëshin politik në Kosovë”, ndaj së cilës Jovanoviq ishte përgjigjur me fjalët “O Zot..”.

Pas këtij reagimi Daçiqi tha se në mos Jovanoviqi është përfaqësues i Kosovës duke ia përkujtuar se ai angazhohet për pavarësinë e Kosovës ndërsa se Republikën Serbe e ka quajtur krijesë gjenocidale.

“Të flasim tani për Kurcin” i është përgjigjur Jovanoviq duke ia përkujtuar Daçiqit atij fyerjet që ai ia kishte bërë kancerit austriak Kurz lidhur me për e Austrisë për anëtarësi të Kosovës në Interpol.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme