Serbët fusnin mallra ilegalisht në Kosovë, ndalohen nga KFOR-i

Serbët fusnin mallra ilegalisht në Kosovë, ndalohen nga KFOR-i

30 November 2018 11:08

Një kombi me targa të Serbisë është ndaluar nga KFOR-i në Zubin Potok, njofton Policia e Kosovës.

Në këtë kombi që ishin duke e vozitur dy të dyshuar serb, shtetas të Serbisë, kishin ngarkuar mallra të ndryshme, pa dokumentacion.

Me vendim të prokurorit kombi dhe mallrat janë dërguar në terminal doganor.

Rasti shkon në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme