Dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha

Dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha

29 November 2018 14:50

Tabloidi zviceran “Blick am abend” për 106 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, ka publikuar një artikull me dhjetë shqiptarët që kanë arritur gjëra të mëdha.

Ky taboloid në pozitën e parë e ka renditur Shën Terezën ndërsa pas saj është Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Top-dhjetëshja mbyllet me futbollistët që përfaqësojnë Zvicrën.

Nëna Terezë

Image

Gjergj Kastrioti Skënderbeu

Image

Aktorët Jon dhe James Belushi

Image

Rita Ora

Image

Action Bronson

Image

Dua Lipa

Image

Bebe Rexha

Image

Eliza Dushku

Image

Patrick Nuo

Image

Xherdan Shaqiri me shokë

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

arber30/11/2018 10:31

Shumica nga keta njerez nuk kanë arritur asgjë nga inteligjenza por vetëm nga talenti...ata nuk e kanë lodhur trurin fare...por aty duhet te jenë nobelisti per dituri mjekësore Ferid Murati, Ismail Kadare, Mehmet Akif, Papa Clementi, Imperatori Constantini (krijuesi i kontantinopojes-Stambollit) Mehmet Ali Pasha (krijuesi i Egjiptit te sotem) etj...

Shto koment

Të ngjashme