Arbëri

Për LDK-në, Prekazi dhe Velania janë vende të shenjta

Për LDK-në, Prekazi dhe Velania janë vende të shenjta
Foto: LDK / FB
 

Lidhja Demokratike e Kosovës ka bërë homazhe në Prekaz sot në festën e 28 Nëntorit. Sekretari i kësaj partie, Ismet Beqiri tha se sakrifica e Jasharëve, gjaku i tyre, e lufta e tyre ka bërë që sot Kosova të duket me ndryshe, të jetë më ndryshe dhe të realizohen aspiratat e tyre dhe popullit të Kosovës.

Beqiri tha se kjo datë shënon bashkimin e të gjithë shqiptarëve. Sipas tij, Prekazi dhe vendi ku prehet ish presidenti Ibrahim Rugova në Velani, janë vende të shenjta.