Vuçiq: Trupat e Kosovës janë nisur drejt veriut

Vuçiq: Trupat e Kosovës janë nisur drejt veriut

22 November 2018 14:03

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq, në fillim të takimit me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës, ka thënë se Beogradi ka informata se trupat e Kosovës nga baza Belvedere dhe Vrella janë nisur drejt veriut të Kosovës, transmeton Koha.net.

“Sërish e kapë marrë gliserin me të cilin Thaçi ka lundruar në Ujman. Është e mundur të nisen për kontroll të Liqenit dhe t’i tregojnë muskujt deh ta kontrollojnë vendkalimin gjelbër në veri për ta penguar çdo depërtim të mallrave serbe në mjediset me popullatë serbe në Kosovë, citon “danas” të ketë thënë Vuçiq.

Por ka, shtuar ai, Serbia do ta vëzhgojë situatën në terren.

Vuçiq ka thënë se ngritja 100 për qind e taksës praktikisht pamundëson qarkullimin e mallrave serbe në Kosovë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme