Në Prokurorinë Speciale nesër dorëzohen kallëzimet penale kundër kriminelëve serbë Foto: Koha / Ilustrim

Në Prokurorinë Speciale nesër dorëzohen kallëzimet penale kundër kriminelëve serbë

18 November 2018 20:19

Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte në komunën e Gjakovës dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër kriminelëve serbë gjatë luftës së viteve 1998/99, bën të ditur se nesër do të dorëzojnë kallëzime penale ndaj kriminelëve serbë në Prokurorinë Sperciale.

Ky grup për herë të shtatë po bën kallëzim penal ndaj kriminelëve serbë, transmeton Koha.net.

“Ju informojmë se përfaqësueset e Grupit të Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër kriminelëve serbë gjatë luftës së viteve 1998/99, nesër më datë 19.11.2018 (e hënë), në ora 13:00 për herë të shtatë do të dorëzojnë kallëzime penale kundër kriminelëve serbë, në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës - Departamenti për krime Lufte”, thuhet në komunikatë.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme