Arbëri

SHBA-ja dhe BE-ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi, mendon Rashiti

SHBA-ja dhe BE-ja presin që deri në prill të ketë një marrëveshje Kosovë-Serbi, mendon Rashiti
Foto: KiE
 

Kosova dhe Serbia kanë hyrë në një periudhë që është cilësuar përfundimtare të bisedimeve, për një marrëveshje për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre dhe presidentët e dy vendeve, Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiq, në ligjërimin e tyre politik kanë përfshirë edhe mundësinë e ndryshimit të kufijve.

Por, a po vazhdon kjo ide të ketë përkrahje në bisedimet që po zhvillohen në Bruksel?