Arbëri

Haradinaj: Nëse hyjmë në rend dite në agjendën e BE-së, vizat hiqen

Haradinaj: Nëse hyjmë në rend dite në agjendën e BE-së, vizat hiqen
Foto: Koha
 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se Qeveria mund të rrëzohet, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit, siç tha ai, “është hidhëruar Lista Serbe”.

Pas mbledhjes së kabinetit qeveritar, Haradinaj u ka thënë gazetarëve se nuk sheh ndonjë mundësi për zgjedhje të jashtëzakonshme, meqë siç tha ai, ka çështje të rëndësishme në të cilat po punohet siç janë anëtarësimi në Interpol dhe liberalizimi i vizave.