Arbëri

Meta takon çiftin Macron në Élysée

Meta takon çiftin Macron në Élysée
 

Presidenti Ilir Meta është pritur sot nga homologu i tij francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Élysée.

Vizita e Metës në Francë bëhet me rastin e 100-vjetorit të Armëpushimit të Luftës së Parë Botërore dhe Forumit të Paqes, ku marrin pjesë shumë liderë botërorë.