Arbëri

Fundjava në Kosovë kryesisht me diell

Fundjava në Kosovë kryesisht me diell
 

Edhe në fundjavë në Kosovë do të ketë mot të mirë dhe kryesisht me diell.

Edhe gjatë ditëve të ardhshme rajoni ynë mbetet nën ndikimin e fushave anticiklonike, të cilat në fillim të javës së ardhshme pritet të fuqizohen edhe më tutje. Ndërkohë nga Afrika veriore masa më të ngrohta ajrore do të shtrihen edhe mbi vendin tonë duke favorizuar ende temperatura, ndjeshëm mbi vlera mesatare. Nën këto kushte në vise të ulëta në orët e mëngjesit paraqiten edhe mundësi për mjegull.